Πέμπτη 8 Οκτωβρίου 2009

Αναγέννηση Βουνιχώρας - Ολυμπιακός Κίρρας | 1-3

Στο τελευταίο φιλικό προετοιμασίας πριν τον επίσημο αγώνα κυπέλλου, εναντίον της Οιάνθης, η Βουνιχώρα έχασε από τον Ολυμπιακό Κίρρας με 3-1. Ο Ολυμπιακός κατάφερε να προηγηθεί νωρίς στο σκόρ με πλασέ από την αριστερή πλευρά. Η Αναγέννηση πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει με αυτογκόλ του τελευταίου αμυντικού της Κίρρας, ύστερα από σέντρα του Στάθη Κοτονιά από τα αριστερά. Το δεύτερο γκόλ της ... Κίρρας ήρθε από καθαρή θέση οφσάιντ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η Αναγέννηση πίεσε την αντίπαλη ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο με αποτέλεσμα η Κίρρα να κλειστεί στα καρέ της. Η Αναγέννηση έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τον Θωμά Αλεξανδρή να ισοφαρίσει και το πλήρωσε με ένα ακόμη γκόλ στο 90 από αντεπίθεση. Σε γενικές γραμμές η ομάδα παρά τις απουσίες έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο και βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα για τους επόμενους αγώνες.