Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2011

Φωκικός-Πανθρακικός 0-1

Για ακόμα μια αγωνιστική ο Φωκικός δεν κατάφερε να γευτεί τη νίκη, μιας και έχασε από την ομάδα του Πανθρακικού με σκορ 0-1.

Στο β’ ημίχρονο βρήκε τον εαυτό του για ακόμα ένα παιχνίδι ο Φωκικός, αλλά ήταν αργά!
Το α’ ημίχρονο, πέρασε ξανά ανεκμετάλλευτο από τον Φωκικό, που έδειξε εκ νέου το κακό του ...
πρόσωπο και δέχτηκε από τους Θρακιώτες το γκολ της νίκης στο 37’. Στο β’ ημίχρονο ο Φωκικός, βελτίωσε την εικόνα του, όμως ήταν αργά για να μπορέσει να γυρίσει το παιχνίδι στα μέτρα του και έτσι παρέμεινε με μόλις 2 βαθμούς στον πίνακα κατάταξης.
Αξίζει να αναφερθεί ότι υπήρξαν πολλά παράπονα από την κερκίδα των φιλάθλων του Φωκικού, για την κακή διαιτησία του κ. Βαλιώτη.

Αναλυτικά
:
-Δυνατά μπήκε στο γήπεδο ο Πανθρακικός από το 1ο λεπτό, αποδεικνύοντας ότι ήρθε Άμφισσα για τη νίκη, ώστε να δώσει ένα τέλος στο αρνητικό του σερί (μία ισοπαλία και δύο ήττες) στα παιχνίδια μακριά από την Κομοτηνή.
-Καλή σέντρα του Μίνγκα στο 2’ , έπιασε την κεφαλιά ο Ουέλιγκτον, αλλά δεν βρήκε τα δίχτυα του Βαλσαμάκη.
-Σουτ του Σκαρίμπα για τον Φωκικό, χωρίς τύχη.
-Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις ο αγώνας ως το 30’ και από τις 2 ομάδες, η πρωτοβουλία των κινήσεων για τους Θρακιώτες.
-Καλή σέντρα του Μουνάφο στο 31’, άστοχη η κεφαλιά που έπιασε ο Σουλτανίδης.
-Στο 37’, ο Μπαϊκαρά έβγαλε μία από τις πολλές «φαρμακερές» του σέντρες και ο Μίνγκας με πλασέ βρήκε δίχτυα και χάρισε στην ομάδα του το πρώτο «διπλό».
-Αδύναμος να αντιδράσει στο γκολ του Πανθρακικού ο Φωκικός, ο χρόνος κυλάει υπέρ των φιλοξενούμενων.