Κυριακή 10 Απριλίου 2011

ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ «ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ 2011» ΣΤΗΝ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ

ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
«ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ 2011» ΣΤΗΝ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ

Η εκκίνηση για το Μονοπάτι Παρνασσού βρήκε στην αφετηρία 223 αθλητές, αριθμό ρεκόρ στην ιστορία του αγώνα. Μετά από μια αναλυτική τεχνική ενημέρωση για τις ιδιαιτερότητες της διαδρομής, οι αθλητές πήραν εκκίνηση και ξεκίνησαν για να καλύψουν τα 25 χιλιόμετρα μιας απαιτητικής διαδρομής που φτάνει σε ...
υψόμετρο έως και τα 1650 μέτρα.

Νικητής στη Γενική Κατάταξη ήταν ο Σταύρος Στεφανής με χρόνο 2 ώρες 34’ 27’’ και ακολούθησε ο Θανάσης Μακρυγιάννης με χρόνο 2ώρες 38’ 28’’ και Σλάβεκ Μάτρας με χρόνο 2 ώρες 38’ 35’’.

Στις γυναίκες πρώτη θέση κατέλαβε η Βίκυ Κολοβού με χρόνο 3 ώρες 11’ 08’’, δεύτερη τερμάτισε η Βίκυ Παρασκευοπούλου με χρόνο 3 ώρες 14’ 32’’ και Τρίτη η Ασημίνα Συλαίου με χρόνο 3 ώρες 15’ 29’’.

Τους αθλητές στη γραμμή τερματισμού περίμενε πλήθος κόσμου όπου και τους αποθέωσε για την υπερπροσπάθειά τους.