Πέμπτη 4 Μαρτίου 2010

Φωκικός-Επανομή 1-1 (τελικό)

Με τον Παπατζίκο κατάφερε στο 26' να ανοίξει το σκορ η Επανομή κόντρα στον Φωκικό, ωστόσο η ομάδα της Άμφισσας αντέδρασε άμεσα και ψύχραιμα αφού μόλις 3 λεπτά αργότερα, στο 29 ο Τζέκος έφερε το παιχνίδι στα ίσα κάνοντας το 1-1.

Πολύ κακή η διαιτησία, ακύρωσε καθαρό γκολ του Φωκικού στο β΄ημίχρονο, χωρίς να καταλάβει κανείς το γιατί....

Μεγάλη η πίεση για την Επανομή, αφού έγινε γνωστό ότι ο Εορδαικός κέρδισε τη Βέροια με 4-0 και πλέον η ομάδα της Πτολεμαϊδας βρίσκεται μια ανάσα μόλις από τους πρωτοπόρους.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ της αναμέτρησης ο κ. Γρατσάνης (Τρικάλων), και βοηθοί οι: Λουκέρης (Κεφαλληνίας), Νιώτη (Τρικάλων)

Το ρεπό του για το δεύτερο γύρο πραγματοποιεί αυτή την αγωνιστική ο Εθνικός Φιλιππιάδας.

ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ-ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ 0-1
ΦΩΚΙΚΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝ. 1-1
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ-ΒΕΡΟΙΑ 4-0
ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΑΝΑΓ. ΚΟΖΑΝΗ 0-0
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝ.-ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 2-1
ΠΑΟΝΕ-ΤΡΙΚΑΛΑ 1-0