Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου 2010

AΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ Η ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΩΚΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΟΡΔΑΪΚΟ ΕΚΤΟΣ

Στο ματς της Κυριακής, ο Φωκικός αν και ξεκούραστος μετά το Ρεπό που είχε την προηγούμενη βδομάδα, έχασε στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Εορδαϊκό, με 2-1. Με σκορ 2-0 προηγήθηκε στο α' ημίχρονο ο Εορδαικός, στο 21’ και στο 45΄. Στο β' ημίχρονο με γκολ του Μακρή ο Φωκικός μειώνει τη διαφορά στο 58'. Η ομάδα του Φωκικού μπήκε στο β' ημίχρονο πιο δυνατά και πίεσε σε αρκετές φάσεις την άμυνα του Εορδαικού, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να ισοφαρίσει τα τέρματα.
Άσχημος ο αγωνιστικός χώρος, στην Πτολεμαιδά, όπου παρά την καλή διαιτησία, ο βαρύς αγωνιστικός χώρος στάθηκε αφορμή να μην παιχτεί "καλό" ποδόσφαιρο... και από τις 2 ομάδες.
Μετά το τέλος του Ματσέι Νουτσκόφσκι από τον Φωκικό (πήρε απρόσμενη μεταγραφή στον Εορδαϊκό), ήρθε μια ακόμα μεγάλη μεταγραφή, ο Σέρβος επιθετικός Σασα Γελοβατς, γεννημένος στις 14/1/1981. Ο Γελοβατς έχει αγωνιστεί στην Austria Wien, Zemun, Belasica, Sileks, ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟ, ΤΡΙΚΑΛΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ, Πυρσό Γρεβενών, Παναιτωλικό, ενώ φέτος αγωνιζόταν στον Μακεδονικό.
Τέλος, μην ΞΕΧΑΣΕΤΕ ότι αύριο Τετάρτη ξεκινάει η εμβόλιμη 21η αγωνιστική.

Η σύνθεση του Φωκικού: (Μιχάλης Κασάπης), Καντιμοίρης, Θωμόπουλος, Ζυγογιάννης, Δημητρίου, Σπυριδάκης, Σκαρίμπας, Δήμος (84’ Κουρελής), Σερπάνος, Τζέκος, Ζαμπλόν (59’ Νικολάου), Βαβάτσικος (46’ Μακρής).

Επόμενη αγωνιστική: ΦΩΚΙΚΟΣ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ (ΤΕΤΑΡΤΗ)